Czyszczenie cegły

Moda na cegłę ponownie zawitała do naszych domów. Nowoczesne aranżacje często korzystają z jej surowego wyglądu. Nic więc dziwnego, że zapotrzebowanie na nią znów jest duże. W sklepach można znaleźć pocięte kawałki, które przykleja się na ścianę, aby ta wygląda jak wymurowana z cegieł. Projektanci prześcigają się we wzorach i kolorach, a jej imitacje wykonywane są również z betonu i gipsu. Nie ulega jednak wątpliwości, że najlepsze wrażenie pozostawia po sobie ściana postawiona z tradycyjnych cegieł.

Otrzymujemy wiele zleceń od klientów, którzy natknęli się na takie perełki na przykład podczas wykonywania remontu i zbijana tynku. Jednak, aby cieszyć się w pełni ich urodą trzeba się wcześniej pozbyć pozostałości po tynku czy zaprawie. Istnieją różne możliwości, aby przeprowadzić czyszczenie, w wyniku którego nie uszkodzimy cegły. Do najbardziej popularnego należy z pewnością piaskowanie na mokro bądź sucho. Polega ona na użyciu sprężonego powietrza (bądź wody), w którym znajdują się dodatkowo cząsteczki piasku lub też innego czyściwa. Kolejnym sposobem powszechnie stosowanym jest tak zwane sodowanie cegły. Proces ten jest zbliżony technologicznie do piaskowania z tą różnicą, że zamiast piasku do usuwania zabrudzeń i kawałków zaprawy stosuje się sodę. Obie metody mogą być wykorzystywane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.

Jednak metodą czyszczenia cegły, która sprawia, że jej wygląd jest idealnie odzwierciedlony jest czyszczenie chemiczne. W tym przypadku stosujemy specjalistyczne środki chemiczne, które najpierw rozprowadzamy po zabrudzonej powierzchni, a następnie za pomocą myjki ciśnieniowej usuwamy wraz z wszelkim brudem. Zarówno ściany wewnętrzne jak i zewnętrzna elewacja wymagają niekiedy profesjonalnego czyszczenia, aby uwydatnić piękno cegły. W końcu jak każda powierzchnia równie i ta ulega zabrudzeniu.

Cegła z rozbiórki może być świetnym materiałem do wymurowania sobie ozdobnej ściany. W tym przypadku wystarczy jedynie zastosować jedną z wyżej wymienionych metod, aby otrzymać w pełni wartościowy produkt. Jego dodatkowym walorem jest fakt, że nosi on już znamiona zużycia, a właśnie takie cegły są obecnie najbardziej popularne. Niekiedy nawet celowo się je postarza.

Nasza firma oferuje profesjonalne czyszczenie cegły za pomocą wszystkich wymienionych metod. Specjalistyczny sprzęt oraz bogate doświadczenie sprawiają, że klient może być pewny, że jego cegła odzyska dawny blask. Na swoim wyposażeniu podsiadamy również podnośnik z koszem dzięki czemu jesteśmy w stanie wyczyścić nawet trudno dostępne miejsca. W zależności od zaistniałej potrzeby dobierzemy najbardziej odpowiednia metodę czyszczenia, aby mieć pewność, że cegła podczas prac nie ulegnie zniszczeniu. Bez względu na to czy chodzi o oczyszczenie elewacji, ściany czy też pojedynczych cegieł do każdej usługi podchodzimy w sposób indywidualny i fachowy. Dla nas zadowolenie klienta jest najważniejsze.