Czyszczenie elewacji

Chcąc mieć czystą elewację każdy wcześniej czy później musi zadbać o jej czyszczenie. W zależności od jej rodzaju stosuje się różne technologie. Najczęściej jednak w budownictwie wykonuje się tynki cienkowarstwowe. Ich wadą jest fakt, iż bardzo łatwo zbierają brud przez co tracą zarówno intensywność koloru jak i oszpecają cały budynek. Nowe rodzaje tynków posiadają w swoim składzie silikon, który znacznie utrudnia przyjmowanie zabrudzeń. To z kolei wiąże się z jego łatwiejszym czyszczeniem.

Jeśli tylko zauważymy, że na naszych ścianach pojawia się zielony nalot lub w wyniku różnych przypadków losowych ściana została zabrudzona powinniśmy natychmiast reagować. Szybka interwencja nie tylko zmniejszy koszt czyszczenia, ale również pozwoli na uzyskanie jak najlepszego efektu. Jednak najpewniejszym sposobem na obniżenie kosztów czyszczenia elewacji jest systematyczność. Jeżeli nie pozwalamy, aby bród wchłonął się głęboko w strukturę znacznie łatwiej będzie się go pozbyć. Mniejsza ilość zużytej chemii czyszczącej oraz wody sprawia, że cena usługi jest po prostu niższa. W przypadku kiedy zaniedbamy elewację konieczne będzie użycie bardziej wzmożonych środków. W efekcie możemy być nawet zmuszeni do późniejszego malowania, aby odzyskać dawny kolor ścian.

Czyszczenie elewacji pod dużym ciśnieniem pozwala na dokładne usunięcie wszelkich zabrudzeń. Za pomocą specjalistycznych środków połączonych z ciepłą wodą pod odpowiednim ciśnieniem możemy skutecznie usunąć nawet zanieczyszczenia biologiczne (mchy, glony, itp.). W zależności do rodzaju tynków stosuje się co prawda inne metody jednak profesjonalny sprzęt znacznie ułatwia wykonywaną pracę i sprawia, że czyszczona powierzchnia nie ulega uszkodzeniu.

Zabezpieczenie tynku cienkowarstwowego przed szybszym przyjmowanie zabrudzeń nie jest proste, gdyż inaczej jak w przypadku cegły czy kamienia impregnat słabo rozprowadza się na powierzchni porowatej. Jest to co prawda możliwe, ale wymaga zdecydowanie większej ilości preparatu, aby dokładnie pokrył całą powierzchnię. Niestety wcale nie gwarantuje to, że elewacja będzie mniej się brudziła. Jeśli nasi klienci chcą już zaimpregnować powierzchnię ścian to osobiście polecamy wybrać specjalny czynny środek biobójczy. Działa on na zasadzie uwalniania biocydy podczas opadów deszczu, która likwiduje wszelkie zielone naloty. Naszym zdaniem to znacznie skuteczniejsza metoda w walce z zanieczyszczeniami.

Nasza firma posiada własny podnośnik koszowy, który ułatwia czyszczenie elewacji na wysokościach. Jako, że nie jesteśmy zależni od firm zewnętrznych, ani ograniczeni czasem wynajmu podnośnika, cierpliwie i dokładnie przeprowadzamy nasze realizacje. Dla nas zadowolenie klienta jest najważniejsze, dlatego też staramy się, aby jakość naszych usług stała na jak najwyższym poziomie. Pomaga nad w tym specjalistyczny sprzęt oraz wieloletnie doświadczenie w czyszczeniu elewacji. Nie straszna nam żadna wysokość ani trudno dostępne miejsca, dlatego też podejmuje się każdego wyzwania.