Czyszczenie granitu

Granit jest niezwykle trwałym i odpornym materiałem budowlanym wykorzystywanym do budowy schodów, okładania elewacji czy wytwarzania nagrobków. Jego właściwości połączone z walorami estetycznym sprawiają, że doskonale nadaje się na wszelkiego rodzaju elementy dekoracyjne. Jego wytrzymałość jest nieoceniona zwłaszcza na zewnątrz budynków gdzie jest narażony przecież na różne czynniki. Jednak jak każdy materiał również i on wymaga okresowego czyszczenia, aby nie ulegał on powolnemu zniszczeniu.

Granit jest kamieniem, który jest podatny na przeróżne plamy i przebarwienia. Są one najczęściej spowodowane długim kontaktem z powierzchnią. Wylane plamy z oleju, zardzewiałe elementy stykające się z kamieniem czy odkładająca się sól używana do odśnieżania to zanieczyszczenia, które niełatwo usunąć domowymi sposobami. Potrzebny jest to tego specjalistyczny sprzęt. Nasza firma wykonuje czyszczenie granitu za pomocą metody wysokociśnieniowej. Jako, że to odporny kamień siła używanego ciśnienia może dochodzić nawet do 500 barów. To w połączeniu z odpowiednią chemią skutecznie usuwa wszelki bród. Samo czyszczenie to jednak za mało, aby utrzymać granit w czystości. Po każdym gruntownym myciu powinien być on również dokładnie zaimpregnowany.

Czyszczenie granitu zawsze powinno być połączone z jego impregnacją, aby cała praca nie poszła na marne. Ważne jest jednak, aby użyć odpowiedniego preparatu. Musi być on bowiem dobrany w taki sposób, żeby zabezpieczył naturalny kamień przed wnikaniem w powierzchnię agresywnych substancji takich jak sól czy rdza. Zwłaszcza ta pierwsza jest niezwykle popularną substancją wśród ekip sprzątających i odśnieżających. Trzeba zdawać sobie jednak sprawę, że jej zaleganie może doprowadzić do szybszej erozji kamienia i tym samym jego zniszczenia.

W zależności od rodzaju powierzchni czyszczenie granitu musi być odpowiednio dobrane. Nasza wykwalifikowana kadra posiada bogate doświadczenie w świadczeniu tego typu usług zatem zapewniamy, że bez znaczenia czy to porowata powierzchnia czy też polerowana, usuniemy z niej wszelkie zanieczyszczenia nie niszcząc przy tym kamienia.

Wykonujemy usuwanie z kamienia wszelkiego rodzaju przebarwień, ciężkich plam oraz zabrudzeń biologicznych. Wiemy na czym polega profesjonalne czyszczenie granitu, dlatego też nie straszne są nam żadne zlecenia. Usuniemy brud, a następnie wykonamy impregnację powierzchni, aby zabezpieczyć ją przed wchłanianiem tłustych plam, soli i innych agresywnych substancji. Warto dbać o czystość granitu, gdyż jest to jeden z najpiękniej prezentujących się materiałów, a jego wygląd ma przy tym duże znaczenie. Wystarczy okresowe czyszczenie, aby zachować jego blask i walory estetyczne. Zapewniamy, że stosowana przez nas metoda strumieniowa jest dla niego całkowicie bezpieczna.