Czyszczenie kostki brukowej

Kostka brukowa jest niezwykle popularnym produktem wykorzystywanym do utwardzania dużych powierzchni takich jak podjazdy przy domu lub garażu, chodniki, place, parkingi, itp. Jednak jak każdy materiał również i ona podatna jest na wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Nie zawsze czyszczenie domowymi sposobami okazuje się skuteczne zwłaszcza w przypadku takich zabrudzeń jak na przykład plamy oleju. Pamiętajmy, żeby pod żadnym pozorem nie używać szczotek drucianych ani innych narzędzi, którymi możemy uszkodzić kostkę. Jeśli nie dajemy sobie rady z zabrudzeniami skorzystajmy z pomocy profesjonalnej firmy.

Kostka brukowa przed czyszczeniem

Do czyszczenia kostki brukowej wykorzystujemy metody wodno-strumieniowe o ciśnieniu 500 barów. Jedynie w ten oto sposób możemy uzyskać zamierzony efekt. Jeśli wykorzystamy do tego dodatkowo mobilne nagrzewnice wody czyszczenie staje się jeszcze bardziej wydajne. Kostka brukowa myta jest za pomocą odpowiednich przystawek umieszczanych przy powierzchni, a specjalny klosz chroni przez rozpryskiwaniem się wody. Zastosowane dysze dzięki obrotowemu ruchowi doskonale czyszczą zabrudzoną powierzchnię nie uszkadzając jej przy tym.

czyszczenie kostki brukowej

Czyszczenie kostki brukowej to nie tylko usuwanie brudu, ale i pozostałości po farbach czy oznakowaniu poziomym. Wszelkie parkingi czy chodniki są tego doskonałym przykładem. Zmiana organizacji ruchu może wymusić zlikwidowanie wcześniej namalowanego oznakowania. Niedopuszczalne jest stosowanie w takim przypadku szlifierek kątowych czy tez innych narzędzi, które niszczą powierzchnię kostki. Efekt będzie tragiczny gdyż tak zniszczonej kostki nie da się już uratować. Nie róbmy tego na własną rękę i skorzystajmy z pomocy zewnętrznej firmy, która posiada odpowiednie wyposażenie, aby sobie z tym poradzić.

To samo tyczy się innych zabrudzeń. W dzisiejszych czasach większość ekip budowlanych zabezpiecza już swoje miejsca pracy, ale zdarzają się przypadki kiedy na kostkę spadnie zaprawa, klej czy inna chemia. Jeśli chcemy zachować jej pierwotny wygląd nie możemy starać się jej czyścic domowymi sposobami.

W przypadku powierzchni, która jest narażona na silne zabrudzenia można zastosować jej impregnację. W wyniku takiego zabiegu kostka nie będzie tak szybko przyjmować zabrudzeń zatem jej szybkie wyczyszczenie powinno być znacznie skuteczniejsze niż w przypadku tradycyjnej powierzchni.

Nie jesteśmy w stanie podać ogólnego cennika dla usługi czyszczenia kostki brukowej, gdyż każde zlecenie jest inne i musi być wyceniane indywidualnie. Czynników wpływających na koszt całkowity jest naprawdę dużo:

  • stan kostki brukowej
  • faktura kostki brukowej
  • rodzaj zabrudzenia kostki brukowej
  • chłonność
  • wielkość powierzchni do czyszczenia

W każdym przypadku są inne. Czasem na tą samą ilość metrów potrzebne jest 5 litów impregnatu, a czasem 10 litrów. Po prostu przed wycenieniem usługi musimy najpierw sprawdzić stan kostki brukowej.

wyczyszczona kostka brukowa

Możemy jednak zapewnić, że wszystkie realizacje wykonujemy w sposób fachowy i skuteczny. Korzystając ze specjalistycznych maszyn usuwamy nawet najbardziej uciążliwe zabrudzenia nie uszkadzając przy tym powierzchni kostki.