Czyszczenie piaskowca

czyszczenie piaskowca

Piaskowiec to jeden z najczęściej wykorzystywanych kamieni naturalnych. Jego barwa oraz struktura sprawiają, że używa się go do wykładania elewacji czy też zdobień. Prezentuje się on wyjątkowo okazale trzeba jednak pamiętać, że ze względu na swoje właściwości trzeba odpowiednio o niego dbać. Posiada on bowiem dużą chłonność i porowatą powierzchnię, która sprzyja gromadzeniu się wody. Dostając się w najgłębsze zakamarki nie jest w stanie szybko odparować, a takie środowisko sprzyja powstawaniu wszelkiego rodzaju grzybów, glonów, mchu czy tez innych zabrudzeń biologicznych. Jeśli chcemy, aby powierzchnia pozbawiona była tego typu brudu konieczne jest regularne czyszczenie piaskowca.

Czyszczenie piaskowca można wykonać za pomocą gorącego strumienia wody pod ciśnieniem w połączeniu ze specjalistycznymi środkami usuwającymi uporczywe zabrudzenia. To sprawdzona metoda jednak należy uważać jeśli chcemy przeprowadzić taką operację samodzielnie. Pamiętajmy, że piaskowiec jest kruchą skałą i źle dobrane ciśnienie może go trwale uszkodzić. O ile nie jesteśmy pewni tego co robimy to lepiej zostawić czyszczenie wyspecjalizowanej firmie. Nasze doświadczenie pozwala na właściwe dobranie zarówno ciśnienia roboczego jak i odpowiedniej chemii. Z kolei drugim sposobem jest piaskowanie niskociśnieniowe. Za pomocą wody, powietrza i ścierniwa delikatnie usuwamy powstałe zabrudzenia.

Piaskowiec pomimo swojej kruchości jest niezwykle popularny. Doskonale się prezentuje na elewacji, dlatego też inwestorzy chętnie po niego sięgają. Dbając o jego czystość sprawiamy, że jest on znacznie mniej narażony na zabrudzenia. Po każdym czyszczeniu piaskowca powinno się go zaimpregnować, aby uniknąć powstawania przebarwień na powierzchni spowodowanych na przykład czynnikami atmosferycznymi. Trzeba jednak pamiętać, ze kamień musi "oddychać". Użycie niewłaściwego impregnatu może doprowadzić do sytuacji, że woda będzie zbierać się wewnątrz szczelin kamienia co może skutkować poważnymi konsekwencjami. W zimie poprzez różnicę temperatur i zwiększenie objętości wody może dojść nawet do rozsadzenia kamienia. Przy wyborze odpowiedniego środka ważna jest zatem specjalistyczna wiedza, która uchroni nasz kamień przed ewentualnym uszkodzeniem.

Nasza firma wykonuje czyszczenie piaskowca zarówno na starych kamienicach, biurowcach jak i domach jednorodzinnych. Posiadamy profesjonalny sprzęt, dzięki któremu dotrzemy do nawet najbardziej niedostępnych zakamarków. Praca z kamieniem takim jak piaskowiec jest wymagająca. Źle dobrane środki czystości oaz narzędzia mogą doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń, dlatego warto wybrać sprawdzoną firmę. Nasz wykwalifikowany personel przeprowadził już wiele realizacji z zakresu czyszczenia piaskowca. Mają zatem Państwo pewność, że zabrudzona elewacja trafiła w odpowiednie ręce. Jako potwierdzenie tych słów można przytoczyć dziesiątki komentarzy naszych zadowolonych klientów.