Czyszczenie tynku

 

W dzisiejszych czasach niemal wszystkie budynki pokrywane są tynkiem cienkowarstwowym. Jest on niezwykle popularny, gdyż szybciej i łatwiej się go zaciąga, a jego ułożenie jest znacznie tańsze niż w przypadku odpowiednika grubowarstwowego. Pomimo tych wyjątkowych zalet rozwiązanie to posiada jednak swoje wady. Przede wszystkim jest on bardziej narażony na uszkodzenia mechaniczne oraz szybsze porastanie zanieczyszczeniami biologicznymi. Zatem decydując się na zastosowanie tynku cienkowarstwowego musimy być na to przygotowani. Aby nie dopuścić do tego, żeby nasza elewacja całkowicie zarosła mchem czy też glonami zaleca się jej okresowe czyszczenie.

Systematyczne czyszczenie tynków pozwala na łatwiejsze usuwanie zanieczyszczeń i przywrócenie ścianom pierwotnego wyglądu. Lekceważąc to zalecenie pozwalamy na niszczenie naszej elewacji. Wystarczy przyjrzeć się okolicznym budynkom, aby sprawdzić jakie skutki ciągnie za sobą brak czyszczenia. Z pewnością w okolicy znajdzie się kilka domów, które straszą swoim wyglądem. Zarośnięte ściany w niczym nie przypominają tych z czasów ich wykończenia. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów tynków, które charakteryzują się różnymi właściwościami czyszczącymi. W zależności czy są one silikatowe, silikatowo-silikonowe czy sylikonowe skuteczność ich mycia jest uwarunkowana różnymi czynnikami. Warto zatem, aby decydując się wybór tynku pomyśleć przyszłościowo i wybrać ten, który będzie mniej przyjmował brud, a więc i łatwiej się czyścił.

Podstawą jest jednak zachowanie systematyczności w myciu elewacji. Można to co prawda wykonywać samemu jednak używając specjalistycznego sprzętu przez wykwalifikowane firmy unikamy ryzyka uszkodzenia ścian. Czyszczenie tynków wymaga zastosowania odpowiedniej chemii oraz ciśnienia i temperatury wody. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu gwarantujemy, że nasze realizacje usatysfakcjonują każdego klienta. Nie straszne są nam straszne duże wysokości, ani trudno dostępne miejsca. W przypadku dużych budynków czy też bloków dysponujemy własnym podnośnikiem koszowym, z pomocą którego nie ma zakamarków, do których byśmy się nie dostali. Jeśli podejmujemy się wykonania usługi to wykonujemy ją kompleksowo. Nie jesteśmy zależni od innych firm co pozwala nam zaoferować atrakcyjne ceny.

Regularne czyszczenie tynków sprawia, że są one nie tylko mniej zanieczyszczone i lepiej się prezentują, ale również koszt utrzymania elewacji jest mniejszy. Wszystko dlatego, iż brud nie jest w stanie jeszcze wniknąć w głąb tynku, a zatem znacznie łatwiej go usunąć. Tynki, które prze wiele lat nie były myte bardzo ciężko jest wyczyścić z zabrudzeń. Wymaga to zastosowania większej ilości chemii oraz poświęcenie dużo więcej czasu. To z kolei wiąże się z wyższymi kosztami jakie trzeba ponieść. Warto zatem o tym pamiętać i jeżeli tylko zauważymy nagromadzający się zielony osad na ścianie to nie czekajmy tylko zacznijmy działać.