Piaskowanie konstrukcji stalowych

Piaskowanie to proces technologiczny, który świetnie się sprawdza w czyszczeniu różnych powierzchni. Nie inaczej jest w przypadku stali. To normalne, że konstrukcje stalowe wcześniej czy później ulegają silnym zabrudzeniom czy też korozji. Żeby zwiększyć ich żywotność oraz walory estetyczne konieczne jest ich regularne czyszczenie. Zapewne sposobów na czyszczenie powierzchni stalowych jest sporo jednak to właśnie piaskowanie jest jedną z najskuteczniejszych metod.

Piaskowanie powierzchni stalowych posiada wiele zalet. Niewątpliwie jedną z nich jest możliwość jego stosowania bez potrzeby jakiegoś specjalnego zabezpieczenia zarówno otoczenia jak i samego operatora. Oczywiście ma to miejsce jedynie w przypadku piaskowania na mokro. Połączenie ścierniwa z wodą i odpowiednim ciśnieniem sprawia, że pracownik nie musi nawet wkładać ubioru zabezpieczającego.

Z użyciem tej metody można prowadzić pracę w pobliżu wrażliwych urządzeń, a nawet ruchu pieszego. Ta uniwersalność sprawia, że za pomocą piaskowania można czyścić wszelkie obiekty stalowe takie jak maszty, słupy, silosy czy kominy.

Nasza firma specjalizuje się w piaskowaniu konstrukcji stalowych już od wielu lat. W tym czasie przeprowadziliśmy mnóstwo zleceń tym samym znacznie zwiększając swoją wiedzę w tym zakresie. Umiejętność dobrania parametrów czyszczenia jest niezwykle ważna, gdyż niektóre powierzchnie są bardziej podatne na uszkodzenia niż inne.

Dlatego też dobrze jest wynająć profesjonalną firmę do usunięcia powstałych zabrudzeń. Stosujemy specjalistyczny sprzęt, który również jest gwarancją prawidłowo wykonanej usługi. Prace na wysokościach to dla nas nic nowego, używamy własnego podnośnika koszowego zatem nie jesteśmy zależni od firm zewnętrznych czasem wynajmu sprzętu. Pozwala to nam na spokojne i cierpliwe przeprowadzanie prac.

Czyszczenie powierzchni stalowych za pomocą piaskowania sprawia, że nawet gruba warstwa farby czy wszelkich osadów bez większego problemu usuwana jest ze stali. W przypadku innych metod może być to utrudnione, dlatego też lepiej postawić na sprawdzone rozwiązania. Nie da się uniknąć powstawania zanieczyszczeń na konstrukcjach stalowych, a zwłaszcza tych na świeżym powietrzu. By móc je odświeżyć i na przykład pomalować niezbędne jest wcześniejsze wyczyszczenie powierzchni i pozbycie się zanieczyszczeń.

Piaskowanie powierzchni stalowych doskonale sprawdza się w takich sytuacjach. Dzięki opatentowanej technologii mieszania wody i ścierniwa jesteśmy w stanie usunąć brud nawet z wrażliwych powierzchni nie ryzykując ich uszkodzenia.